Ćwiczenia

Ćwiczenia na biodra i uda – jak wyszczuplić uda i biodra? Skuteczne ćwiczenia nawet w domu!

ćwiczenia na biodra i uda

Ćwiczenia na biodra i uda to dobry sposób na schudnięcie. Dzięki nim pozbędziesz się tłuszczu i sprawisz, że twoje uda będą umięśnione, co wpłynie na wykonywanie codziennych aktywności. Długie spacery nie będą już wywoływały u ciebie zmęczenia!

Ćwiczenia na biodra i uda powinny znaleźć się w każdym planie treningowym. Zarówno doświadczeni ćwiczący, jak i początkujący powinni ćwiczyć te partie mięśni. Regularne ćwiczenia to nie tylko sposób na poprawę formy fizycznej, ale także dużo lepsze samopoczucie. Nie możesz zapominać jednak o tym, że same ćwiczenia niewiele dadzą, jeżeli nie połączysz ich z odpowiednią dietą. Zobacz, jak ćwiczyć, żaby pozbyć się tłuszczu na udach!

Dlaczego ważna jest odpowiednia dieta?

ćwiczenia na biodra i uda w domu

Zbilansowana dieta to klucz to dobrego samopoczucia oraz osiągania dobrych wyników treningowych. Dzięki pokrywaniu zapotrzebowania na wszystkie składniki odżywcze osiągniesz zdecydowanie lepsze i szybsze efekty. W twojej diecie powinny znajdować się odpowiednie ilości:

  • błonnika;
  • tłuszczów;
  • węglowodanów;
  • białek;
  • witamin;
  • składników mineralnych.

Twój organizm potrzebuje paliwa do ćwiczeń, dlatego, zanim jeszcze zaczniesz wykonywać treningi, przygotuj sobie odpowiednią dietę.

Równowaga w treningu

Jeżeli dopiero zaczynasz swoją przygodę z ćwiczeniami, to musisz wiedzieć, że nie należy skupiać się tylko na jednej partii mięśni. Twój trening powinien być zaplanowany tak, aby znalazły się w nim ćwiczenia na każdą partię ciała. Dzięki takim działaniom twoje ciało będzie rozwijało się równomiernie. Trening ogólnorozwojowy powinien być obowiązkowym elementem. Większość ćwiczeń pozwoli ci na równomierne rozwijanie całego ciała. Jeżeli chcesz skupić się na nogach, to możesz łączyć ćwiczenia w ten sposób:

Sprawdź!
Ćwiczenia na kości policzkowe – top 5 ćwiczeń. Efekty

Dodatkowo ćwiczenia na uda można podzielić na:

Rozgrzewka. Dlaczego powinieneś od niej zaczynać każdy trening?

skuteczne ćwiczenia na uda i biodra

Rozgrzewka to bardzo ważny element każdego treningu. Wykonywać ją powinni zarówno zawodowcy, jak i początkujący. To dzięki odpowiednio zrobionej rozgrzewce będziesz mógł uniknąć kontuzji. Ten element treningu wpływa także na same wyniki, jakie osiągniesz podczas ćwiczeń. Twoje ścięgna staną się dużo bardziej elastyczne i podniesie się temperatura mięśni. Nigdy nie zapominaj o rozgrzewce, ponieważ ewentualna kontuzja może cię wykluczyć z ćwiczeń na długi czas.

Jak ćwiczyć uda i biodra?

jakie ćwiczenia na uda i biodra

Jeżeli chcesz spalić tłuszcz z ud, to same ćwiczenia mogą nie wystarczyć. Do odchudzania najlepszy będzie trening cardio lub interwały. To dzięki nim spalisz duże ilości kalorii. Możesz więc wybrać na przykład jazdę na rowerze, bieganie lub pływanie. Dzięki nim sprawisz, ze twoje uda i biodra staną się zgrabne. Trening wydolnościowy pozwoli utrzymać dobrą sylwetkę! Jeżeli chcesz rozwinąć mięśnie ud, to przygotowaliśmy także kilka ćwiczeń, które świetnie się do tego sprawdzą.

Nożyce

Jest to ćwiczenie wzmacniające także mięśnie brzucha. Zaczynasz je w pozycji leżącej na plecach. Unieś nogi w górę, kolana muszą tworzyć kąt prosty. Jedną nogę opuść w kierunku podłogi, ale staraj się, aby nie dotknęła ona podłoża. Wróć do pozycji wyjściowej i ponów ćwiczenie na drugą nogę. Pamiętaj, aby twój brzuch był napięty.

Wznoszenie nóg, siedząc na boku

To ćwiczenie wzmocni twój brzuch oraz zewnętrzną stronę ud. Usiądź bokiem na pośladku, dłońmi oprzyj się o podłogę z przodu brzucha. Unieś obie nogi w górę i wróć do pozycji wyjściowej. Powtarzaj ćwiczenie kilka lub kilkanaście razy na jedną stronę ciała. Nogi muszą być cały czas złączone, a ruch płynny. Nie zapomnij o odpowiednim oddychaniu.

Sprawdź!
Ćwiczenia na duże pośladki - jakie ćwiczenia na duże pośladki w domu?

Unoszenie nogi w bok

Stań w pozycji wyprostowanej. Jedną rękę oprzyj o ścianę, a przeciwległą nogę podnieś do boku, i wykonaj kilka powtórzeń. Później zmień stronę. Jest to ćwiczenie na zewnętrzną stronę ud.

Unoszenie tułowia

Ćwiczenie wzmacniające wewnętrzną stronę ud oraz mięśnie brzucha. Połóż się na boku, a ręce oprzyj przed klatką piersiową. Jeżeli leżysz na lewym boku, to wyprostuj lewą nogę, a prawą ugnij i oprzyj stopę o podłogę. Następnie unieś tułów, aby uzyskać linię prostą części bocznej ciała. Staraj się utrzymać ciało w jednej linii. Wróć do pozycji wyjściowej. Po zakończonej serii zmień stronę.

Sprzęt do ćwiczeń na biodra i uda – czego możesz potrzebować?

Większość ćwiczeń na biodra i uda możesz wykonywać bez użycia specjalistycznego sprzętu. Oczywiście możesz udać się na siłownię, ale jeżeli tego nie lubisz, to nic nie stoi na przeszkodzie, by ćwiczyć w domu. Warto wyposażyć się jednak w hantle i sztangi, które zwiększą liczbę możliwych do wykonania ćwiczeń. Wszystkie niezbędne akcesoria znajdziesz w sklepie Decathlon, który oferuje wysokiej jakości sprzęt dla sportowców!

Ćwiczenia na uda i biodra naprawdę warto umieścić w swoim planie treningowym. Jest to świetny sposób na odchudzanie i spalanie kalorii.


Może Cię także zainteresować:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *