Ćwiczenia

Ćwiczenia na płaski brzuch dla seniorów –zadbaj o zdrowie w każdym wieku!

ćwiczenia na płaski brzuch dla seniorów

Jako osoba starsza w sferze aktywności fizycznej masz do dyspozycji różne ćwiczenia na płaski brzuch dla seniorów. Nawet 10 minut dziennie trenowania jogi czy pilatesu może ci się bardzo przydać. Sprawdź kilka ciekawych pomysłów w tym obszarze!

Działania ukierunkowane na to, aby wyrzeźbić swoją sylwetkę, wymagają sporo zaangażowania. Możliwości są tutaj naprawdę szerokie. Ważne jest to, aby ustalić swoje możliwości ruchowe i kondycyjne. Należy samodzielnie zastanowić się nad tym, jaki wysiłek jest się w stanie podjąć. Jeśli chcesz pozbyć się tkanki tłuszczowej, regularne ćwiczenia na płaski brzuch dla seniorów mogą się świetnie sprawdzić. Zobacz, jakie aktywności możesz z łatwością wykonywać w domu!

Ćwiczenia na płaski brzuch dla seniorów – brzuszki

ćwiczenia na płaski brzuch dla seniorów brzuszki

Zarówno dla mężczyzn, jak i kobiet ciekawym rozwiązaniem okazać się mogą po prostu klasyczne brzuszki. Propozycja ta bez wątpienia kojarzyć się może z wielu osobom z modelowaniem talii. Istnieje wiele odmian tego ćwiczenia na brzuch. Jego wersja podstawowa zakłada leżenie na plecach z nogami ugiętymi w kolanach i całymi stopami opartymi o podłogę, a także rękami za głową i szeroko rozstawionymi przy tym łokciami. Lędźwiowy odcinek kręgosłupa powinien przylegać do podłoża, a mięśnie brzucha należy mieć napięte. Podczas wydechu unieś łopatki o kilka centymetrów, a wraz z wdechem opuść się z powrotem na ziemię.

Łatwe ćwiczenia na płaski brzuch – skłony na mięśnie skośne

ćwiczenia na płaski brzuch dla seniorów skłony

Do tego zadania wykorzystaj krzesło. Usiądź na jego krawędzi. Stopy trzymaj płasko na podłodze. Pamiętaj o prostym kręgosłupie. Podobnie jak w przypadku poprzedniego ćwiczenia, trzymaj ręce za głową i szeroko rozstaw łokcie. Następnie rób skłony na boki w taki sposób, aby nie pochylać się do przodu. Wskazane ćwiczenia na płaski brzuch dla seniorów mają za zadanie trenować mięśnie skośne, które są odpowiedzialne za tworzenie linii talii. Są one więc bardzo istotne z punktu widzenia modelowania sylwetki i warto zdawać sobie z tego sprawę.

Sprawdź!
Ćwiczenia na triceps z hantlami. Propozycje do wykonania na siłowni i w domu

Unoszenie bioder – nieskomplikowane ćwiczenie na mięśnie brzucha

ćwiczenia na płaski brzuch dla seniorów unoszenie bioder

Bardzo łatwym do wykonania zadaniem jest z pewnością unoszenie bioder. Wystarczy położyć się na podłodze i zgiąć nogi pod kątem 90 stopni. Następnie należy ze spiętymi pośladkami powoli podnosić biodra i opuszczać je w taki sposób, aby nie dotykać ziemi. Można robić to w seriach po 10. Pamiętaj o tym, aby po uniesieniu przytrzymać przez chwilę biodra w górze. Nie trzeba się tutaj spieszyć. Warto się angażować w powtórzenia i postawić na dokładność i precyzję przy tym ćwiczeniu na mięśnie brzucha.

Nożyce – proste ćwiczenie, które mogą wykonywać osoby starsze

ćwiczenia na płaski brzuch dla seniorów nożyce

Nożyce są bardzo popularne i mogą być bardzo pomocne, jeśli chcesz pozbyć się zbędnych kilogramów. Wymagają one bowiem sporego wysiłku mięśniowego. Wykonywanie ćwiczenia wymaga wyprostowania i uniesienia nóg do góry aż do kąta prostego z tułowiem. Później macha się nimi na boki w taki sposób, aby krzyżować je ze sobą.

Co jest przydatne podczas treningu dla osoby starszej?

ćwiczenia na płaski brzuch dla seniorów senior

Do ćwiczeń fizycznych z pewnością należy się odpowiednio przygotować. W sklepach Decathlon możesz znaleźć:

  • bidony na wodę
  • odzież sportową
  • maty do ćwiczeń fitness
  • obuwie sportowe

Podczas treningu nie zapominaj o nawodnieniu. Miej przy sobie wodę, aby w razie potrzeby móc się napić. Zadbaj również o dopasowanie ubrań, w których ćwiczysz w taki sposób, aby czuć się w nich komfortowo.

Nie ulega wątpliwości, że ćwiczenia na płaski brzuch dla seniorów mogą być świetnym sposobem na spędzanie czasu wolnego i efektywne gospodarowanie nim. Dbałość o kondycję i sylwetkę własnego ciała nie powinna być w żaden sposób ograniczona wiekiem. Zastanów się więc dokładnie nad opracowaniem dopasowanego do swoich indywidualnych potrzeb planu ćwiczeń. Regularne treningi, nawet krótkie, potrafią nieraz przynosić naprawdę interesujące efekty!


Może Cię także zainteresować:
Sprawdź!
Ćwiczenia na biceps i triceps - dołącz je do swojego treningu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *