Bieganie

Ile kalorii spala 30-minutowe bieganie? Jak to policzyć?

Ile kalorii spala 30-minutowe bieganie

Bieganie to jeden z najlepszych sposobów na spalenie kalorii oraz poprawę ogólnej sylwetki. Wiele osób zastanawia się, ile kalorii spala bieganie. 30 min biegania wystarczy, aby zobaczyć różnicę! Zobacz, jak obliczyć spalane kalorie!

Bieganie to nie tylko lepiej wyglądająca sylwetka, ale także zdecydowanie lepsze samopoczucie. Jeżeli chcesz szybko schudnąć, to bieganie będzie jednym z najlepszych sposobów, by to osiągnąć. Ile kalorii spala bieganie? 30 min tej aktywności kilka razy w tygodniu pozwoli ci bardzo szybko zobaczyć pierwsze efekty! Zobacz, jak policzyć spalane kalorie!

Bieganie a odchudzanie

Ile kalorii spala 30-minutowe bieganie - odchudzanie

Bieganie to bardzo dobry sposób na redukcje, zwłaszcza kiedy ta aktywność zostanie połączona z odpowiednią dietą. 5 kilometrów biegu pozwoli ci spalić około 400 kcal. Co daje bieganie? Wpływa ono dobrze na całą sylwetkę, dzięki bieganiu z większą łatwością będzie ci przychodziło wykonywanie codziennych czynności! Zaleca się, by bieg trwał więcej niż 30 minut, ponieważ po tym czasie organizm przestaje czerpać energię z węglowodanów, a zaczyna brać ją głównie z tłuszczów. Klasyczny trening cardio może dla wielu osób być niewystarczający, wtedy warto zainteresować się treningiem interwałowym. Interwały sprawiają, że tłuszcz spalany jest jeszcze przez nawet 24 godziny po treningu. Trening interwałowy jest też znacznie krótszy od klasycznego cardio. Jeżeli pogoda nie sprzyja bieganiu, to możesz wybrać się na siłownię, bieganie na bieżni również daje bardzo dobre efekty!

Ile kalorii spala bieganie? 30 min treningu

Zakłada się, że każdy przebiegnięty kilometr to spalone 62 kcal. Dużo zależy tu jednak od wagi biegacza oraz tempa biegu. Biegnąc tempem 6 minut na kilometr, przebiegniesz 10 kilometrów, a to przełoży się na spalone 620 kcal. Jeżeli dopiero zaczynasz, to na początek wystarczy 30 min. Ile to kalorii? W 30 minut spalisz więc 310 kcal. Teraz wiesz już, ile kalorii spala bieganie. 30 min intensywnego treningu może być wystarczające dla większości początkujących. Jeżeli dopiero zaczynasz, to na początek wystarczy 30 min. Będziesz zachwycony tym, jak bieganie zmienia sylwetkę

Sprawdź!
Skip D – jak prawidłowo wykonywać nożyce lekkoatletyczne? 

Czy sprzęt do ćwiczeń ma wpływ na to, ile kalorii spala bieganie? 30 min biegania a sprzęt do ćwiczeń

Ile kalorii spala 30-minutowe bieganie - sprzęt

Sprzęt do ćwiczeń może znacznie ułatwić osiąganie pożądanych wyników. Dobrze dobrane obuwie do biegania sprawi, że będziesz czerpał zdecydowanie więcej przyjemności z treningu. Podobnie ma się sytuacja z odzieżą. Do biegania powinieneś ubierać się tak, by czuć się swobodnie. Ubrania powinny utrzymywać odpowiednią temperaturę ciała, zwłaszcza w chłodne dni. Dlatego dobrze sprawdzi się odzież termoaktywna. Szeroki wybór akcesoriów do biegania znajdziesz w sklepie Decathlon, który oferuje wysokiej jakości sprzęt dla sportowców! 

Teraz wiesz już, ile kalorii spala bieganie. 30 minut tej aktywności potrafi przynieść bardzo dobre efekty u początkujących. Bieganie rano sprawi, że twój cały dzień stanie się lepszy! Zacznij biegać już dzisiaj!


Może Cię także zainteresować:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *