Zrzucamy kilogramy

Jak schudnąć 2 kg w miesiąc? Ćwiczenia

Jak schudnąć 2 kg w miesiąc

Zastanawiasz się, jak schudnąć 2 kg w miesiąc? Na pewno nie za pomocą diety cud – jej jedynym skutkiem jest efekt jo-jo! Trzeba skupić się na zmianie nawyków żywieniowych oraz aktywności fizycznej.

Lekarze i dietetycy wskazują, że bez obaw o zdrowie można zrzucić od 0,5 do 1 kg tygodniowo. Te wartości mogą być niższe, wszystko zależy bowiem od wagi wyjściowej. Zatem kwestia tego, jak schudnąć 2 kg w miesiąc nie budzi większych kontrowersji, o ile proces przebiega w trosce o zdrowie osoby, która realizuje ten zamiar. Najważniejszą zasadą powinno być nie samo zrzucanie zbędnych kilogramów, a zdrowe chudnięcie.

Jak schudnąć 2 kg w miesiąc?

Jak schudnąć 2 kg w miesiąc liny

Osoby, które zastanawiają się, jak schudnąć 2 kg w miesiąc, powinny pamiętać, że wymaga to cierpliwości i samodyscypliny. To z pewnością o wiele bardziej rozsądne podejście niż szukanie sposobów, jak schudnąć 2 kg w tydzień, jednak i w tym przypadku można popełnić sporo błędów. Trenerzy i dietetycy zalecają zmianę stylu życia, co pozwoli zmniejszyć wagę, ale także sprawi, że będzie można utrzymać ją w dłuższej perspektywie. 

Jakie to są zmiany? Przede wszystkim trzeba zacząć od dostosowania swojej diety: ograniczenia spożywania produktów o wysokiej zawartości tłuszczu, cukru i soli. Zamiast nich warto jeść więcej owoców, warzyw, produktów pełnoziarnistych, chudego mięsa, ryb i produktów mlecznych o niskiej zawartości tłuszczu. Należy także zmniejszyć ilość spożywanych kalorii. Niezbędna jest również aktywność fizyczna!

Zrzucasz większą nadwagę? Koniecznie przeczytaj o tym:

Jakie ćwiczenia są najskuteczniejsze w utracie wagi?

Jak schudnąć 2 kg w miesiąc poprzez aktywność fizyczną? Najbardziej skuteczne ćwiczenia to te, które pozwalają zwiększyć tempo metabolizmu, a także wzmocnić mięśnie i zwiększyć wytrzymałość. Ćwiczenia aerobowe, takie jak bieganie, pływanie, jazda na rowerze i szybkie marsze, są dobre dla redukcji tkanki tłuszczowej. Ważne jest, aby ćwiczyć regularnie przez co najmniej 30 minut dziennie, pięć razy w tygodniu.

Warto również wybrać ćwiczenia siłowe, pozwalające utrzymać dobrą postawę i wzmocnić organizm. Wykonywanie ćwiczeń interwałowych może także pomóc w zwiększeniu tempa spalania kalorii. Interwały polegają na wykonywaniu krótkich serii treningów o dużym natężeniu, których celem jest przyspieszenie metabolizmu i spalanie tłuszczu. Ćwiczenia te są zazwyczaj krótkie, ale wymagają dużo wysiłku. 

Sprawdź!
Jak schudnąć z brzucha? Co jeść, aby zmniejszyć tkankę tłuszczową?

Taki trening można przeprowadzić również w domu! Potrzebne do tego akcesoria i sprzęt znajdziesz w sklepach Decathlon:

  • hantle;
  • sztangi i obciążenia;
  • kettlebell;
  • gumy oporowe;
  • maty do ćwiczeń;
  • odzież i buty fitness.

Jak schudnąć 2 kg w miesiącu bez stosowania diety?

Jak schudnąć 2 kg w miesiąc skip w podskoku

Odpowiedź brzmi: tak. Bez względu na to, masz jakiekolwiek ograniczenia żywieniowe, czy też nie, istnieje wiele sposobów na zmniejszenie wagi o 2 kg w miesiącu. Aby to osiągnąć, trzeba przede wszystkim zmienić swoje nawyki żywieniowe. 

Ważne jest, aby jeść regularnie i unikać przekąsek między posiłkami. Jedz małe porcje, zawsze zachowując zbilansowaną dietę, bogatą w warzywa i owoce. Warto również jeść wolniej, aby móc lepiej wyczuć sytość. Można też zmniejszyć ilość soli w swoich posiłkach, ponieważ zatrzymuje wodę w organizmie, co może przyczynić się do nadmiernego przybierania na wadze. Drugim ważnym czynnikiem jest codzienna aktywność fizyczna, która podnosi tempo metabolizmu, co pomaga w utracie wagi. 

Jak schudnąć 2 kg w miesiąc? Jest to możliwe, jeśli dana osoba stosuje się do zaleceń. Przede wszystkim trzeba dbać o zbilansowane posiłki, a także postawić na aktywność fizyczną. Spacery, sport, siłownia – to wszystko wpływa na osiągnięcie zamierzonego celu.


Może Cię także zainteresować:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *