Zrzucamy kilogramy

Jak schudnąć 5 kg w 10 dni? Czy się opłaca?

jak schudnąć 5 kg w 10 dni

Jak schudnąć 5 kg w 10 dni, aby sobie nie zaszkodzić? Czy to w ogóle możliwe? Choć nadmierna utrata wagi w krótkim czasie nie jest korzystna, wprowadzenie zdrowych nawyków żywieniowych i ćwiczeń pozwala na szybkie zrzucenie nadprogramowych kilogramów. Jak?

Odchudzanie to proces, na który należy przeznaczyć odpowiednią ilość czasu, ponieważ nie zawsze rezultaty widoczne są po kilku czy kilkunastu dniach. Co więcej, głodówki lub bardzo restrykcyjne diety mogą zaszkodzić, a na efekt jo-jo nie trzeba będzie czekać długo. Pytań o to, jak schudnąć 5 kg w 10 dni, nie brakuje, jednak trzeba zakładać realistyczne cele. Właściwą drogą do zrzucenia zbędnych kilogramów jest zmiana nawyków żywieniowych, a także regularna aktywność fizyczna. 

Jak schudnąć 5 kg w 10 dni? Zmień dietę

jak schudnąć 5 kg w 10 dni zmień diete

Jak schudnąć 5 kg w 10 dni? Przede wszystkim należy stworzyć deficyt kaloryczny, aby każdego dnia być na ujemnym bilansie energetycznym. Wielkość deficytu powinna być ustalana indywidualnie – szacuje się, że do utraty 1 kg potrzeba 7700 kalorii deficytu. Układając dietę, dobrze będzie skorzystać z podpowiedzi dietetyka. Warto pamiętać, że rekomendowany spadek masy ciała to około 1 kg na tydzień. Jest kilka zasad, o których musisz pamiętać podczas układania jadłospisu:

 • zrezygnuj z fast foodów, żywności przetworzonej, tłustych, wysokokalorycznych produktów;
 • wprowadź do menu świeże owoce i warzywa;
 • białe pieczywo i makarony zastąp produktami pełnozbożowymi;
 • jedz chudy nabiał (do 2% tłuszczu), mięso i ryby;
 • spożywaj częstsze, ale mniej obfite posiłki;
 • ostatni posiłek zjadaj 2-3 godziny przed snem.

Ćwiczenia na odchudzanie

jak schudnąć 5 kg w 10 dni ćwiczenia

Nadal zastanawiasz się, jak schudnąć 5 kg w 10 dni? Poza zmianą diety i wprowadzeniem deficytu kalorycznego musisz pamiętać o codziennej dawce ruchu. Nie jest istotne, czy będziesz ćwiczyć w domu, na basenie, na siłowni. Ważne, aby przeznaczyć na ćwiczenia przynajmniej 3 dni w tygodniu (po 45 minut). Staraj się też jak najwięcej ruszać – spaceruj, zamiast samochodu wybierz rower, idź na łyżwy. 

Sprawdź!
Jak szybko schudnąć 6 kg w tydzień? Jaką dietę i ćwiczenia wybrać?

Przygotowując się do treningów, zaopatrz się w akcesoria, które ułatwią ćwiczenia i sprawią, że chętniej do nich przystąpisz. Co ci się przyda do gimnastyki domowej?

 • gumy oporowe;
 • hantelki;
 • stepper;
 • hula hop;
 • piłka do ćwiczeń.

Podstawa to także wygodny strój do ćwiczeń – dresy, getry, koszulka termoaktywna, sportowy stanik. Wszystkie niezbędne przyrządy oraz odzież znajdziesz w sklepach Decathlon.

Jak schudnąć 5 kg w 10 dni, czyli dieta turbo

jak schudnąć 5 kg w 10 dni dieta turbo

Dla osób, które szukają sposobu na to, jak schudnąć 5 kg w 10 dni, jest jeszcze jedna propozycja. To dieta turbo, przeznaczona do stosowania głównie latem, ponieważ bazuje na świeżych, sezonowych owocach i warzywach. Polega na spożywaniu 6 posiłków niskokalorycznych i piciu dużej ilości wody. Efektem jest brak napadów głodu i przyspieszenie metabolizmu. Dieta ta nie może być stosowana dłużej niż 10 dni, a powtórzyć ją można po upływie przynajmniej 2 miesięcy. Z menu należy wyeliminować słodycze, pieczywo, dania panierowane, sosy. W diecie turbo wyodrębniono 4 grupy produktów, z których należy komponować posiłki. 

 • grupa I – owoce;
 • grupa II – nabiał, mięso, orzechy;
 • grupa III – warzywa;
 • grupa IV – mieszana.

Po zakończeniu diety należy nadal spożywać 6 posiłków dziennie – częste jedzenie zapobiegnie efektowi jo-jo.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat odchudzania, zajrzyj do pozostałych artykułów o tym:

Czy opłaca się schudnąć 5 kg w krótkim czasie? Wszystko zależy od tego, w jaki sposób osiągniesz efekty i co zrobisz z nimi później. Trzeba pamiętać, że gwałtowny spadek wagi nie jest dobry dla organizmu i bez wątpienia wiąże się z szybkim powrotem kilogramów. Kluczem do sukcesu jest trwała zmiana diety oraz aktywność fizyczna.

Sprawdź!
Jak schudnąć z ud. Jakie ćwiczenia wykonywać? Jaki sprzęt się przyda? Odpowiadamy

Może Cię także zainteresować:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *